Wrotniak? Co to za jeden?

Nazywam się Andrzej Wrotniak i robię te strony sieciowe dla przyjemnosci własnej i Twojej, a także dla spotykania ciekawych ludzi.

Większość materiału jaki tu znajdziesz dotyczy dwu dziedzin, którymi interesuję się od tak dawna, że wstyd się przyznać: komputerów i fotografii. W szczególności, znajdziesz tu programy mojego autorstwa, galerię zdjęć i artykuły techniczne o fotografii (przede wszystkim cyfrowej).

Będąc z wykształcenia fizykiem, do 1984 roku pracowałem na Uniwersytecie Łódzkim, ucząc fizyki i metod komputerowych, a jednocześnie zajmując się badaniami promieni kosmicznych.

Od 1984 roku jestem w Stanach Zjednoczonych, zajmując się inżynierią oprogramowania. Między innymi, opracowałem metody przewidywania konfliktów między samolotami, użyte w zachodnim sektorze Atlantyku (system ODAPS). Jeśli lecisz tamtędy, to moje rachunki czuwają, by Twój samolot nie pchał się w drogę innym. Jak dotąd wszystko działa.

Od 1990 roku pracuję w Aerospace Engineering and Research, firmie zajmującej się lotnictwem cywilnym. Jestem tu Chief Scientist (szefem pionu badawczo-rozwojowego), zajmując się głównie matematycznymi aspektami systemów kontroli powietrznej, ale też ich programowaniem.

Mamy też mały oddział firmy w Polsce, a więc bywam tam kilka razy w roku.

W czasie wolnym, prócz komputerów i fotografii (od cyfrowej do antyków), jestem domorosłym ekspertem od muzyki Bacha. Popieram też wydajnie amerykańskie mikrobrowary i gotuję najlepszy bigos po tej stronie Atlantyku.


Home: wrotniak.net | Search this site | Change font size

Photo Tidbits | The Gallery


Posted 1997/02/01; last updated 2006/03/10 Copyright © 1997-2006 by J. Andrzej Wrotniak